Odporúčame Späť na zoznam

Lucia Husenicová
Lucia Husenicová 1.2.2018

ELECTROLUX - Stroje, ktoré pracujú pre každého

Varné systémy a špičkové moderné technológie, ktoré Vám nielen ušetria energiu, ale aj nemalé finančné prostriedky, už viac ako 90 rokov ovplyvňujú svet gastronómie.

Najnovšie gastro trendy si vyžadujú aj najmodernejšie gastro technológie. Zákazníci sú čoraz náročnejší a vyžadujú nie len skvelú chuť jedál ale aj dokonalý zážitok. Pre uspokojenie týchto túžieb je nevyhnutné ísť s dobou a používať progresívne technológie. Kúpa nového vybavenia však môže byť náročná a kým si reštaurácia našetrí, trend už môže byť zastaralý. Ako rýchlo reagovať na dopyt no nepotrebovať takmer žiadnu investíciu? Odpoveďou je financovanie formou nájomného. V nižšie uvedenom rozhovore sa Vám pokúsime poskytnúť nový pohľad na tento druh obstarania technológie a potvrdiť jeho prínos a výhody.

Financovanie - obstaranie gastro technológie na splátky.

Otázky a odpovede, mýty a pravdy

Rozprávali sme sa s pánom Marekom Glozikom, Sales Directorom z našej partnerskej spoločnosti GRENKE. Položili sme mu zopár kľúčových otázok ohľadne financovania prostredníctvom nájmu.

Dobrý deň, ako je to teda, báť sa financovania alebo nie?

Na túto otázku môžem odpovedať báť aj nebáť. Tu vidím výrazný rozdiel v rozmýšľaní a prístupe vo Východnej Európe oproti Západnej Európe a pri podrobnejšom pohľade aj rozdiel medzi Slovákmi a Čechmi, pripadne Poliakmi. Trúfnem si konštatovať, že Slováci majú veľmi konzervatívny prístup a najčastejšie riešia kúpu gastronomického vybavenia, až keď majú k dispozícii hotovosť. Tu práve vznikajú rozdiely medzi úspešnými a menej úspešnými prevádzkami. Pri dnešnom vývoji gastro techniky je nevyhnutné, aby sa zlepšovalo aj vybavenie kuchýň. Inak nebudú mať možnosť napredovať s dobou a ponúkať pokrmy podľa najnovších gastro trendov. Ak to budú odkladať, nielenže nezískajú nových zákazníkov, ale môžu prísť aj o tých aktuálnych.

Akú základnú otázku si treba položiť pri využití financovania?

Klienti si najčastejšie položia len jednu otázku – o koľko preplatím zariadenie pri nájomných splátkach. Táto otázka je pochopiteľná, avšak práve tu je priestor na iný pohľad – splátky si klient môže nastaviť tak, aby si dané zariadenie na seba počas financovania zarobilo a po splatení zostáva celý zisk klientovi. Najjednoduchšie je toto nastavenie možné v spolupráci klienta s LHI, ktorí dokážu v priebehu minúty vypočítať viaceré možnosti nastavenia splátok. Klient na kalkulácii vidí aj prepočet splátok na deň, takže si vie zvoliť optimálnu dĺžku financovania. Napríklad pri zariadení za 2.000 € začína nájom už od 1,49 € na deň. A to je cena 1 kávy ...

Ktorí klienti najčastejšie využívajú financovanie?

Najväčšiu skupinu tvoria živnostníci, potom nasledujú firmy – „sro-čky“, prípadne iné formy. V jednoduchosti môžeme povedať, že financovanie môže využiť akýkoľvek podnikateľský subjekt, ktorý má pridelené IČO a existuje aspoň 1 rok.

Čo všetko zo sortimentu Electrolux je možné financovať?

V podstate všetko, ak si klient vyberie vybavenie v celkovej sume aspoň 500 € bez DPH. Bežne máme prípady za rádovo pár tisíc Euro, ale aj komplexné vybavenie za niekoľko desaťtisíc Euro.

Naši klienti chcú väčšinou dodávku v najkratšom čase, ako sa predlžuje proces v prípade financovania? A ako je to s potrebou zasielania účtovných výkazov?

Najčastejšie prípady máme v sume do 7.500 bez DPH, kedy účtovné výkazy nevyžadujeme. Tým je celý proces zjednodušený a maximálne urýchlený – posudzovanie trvá pár hodín. Máme aj prípady, kedy sa obchodník stretol s klientom doobeda, následne sme dostali žiadosť, poobede bola schválená a poslali sme zmluvnú dokumentáciu na podpis a na druhý deň po podpise boli zariadenia dodané.

Ako je to s účtovaním splátok a daňovou stránkou?

Toto je práve problematika, ktorej málo kto venuje dostatočnú pozornosť. A výhody financovania sa tu prejavujú maximálne. Zoberme si príklad, nákup zariadenia za 6.000 €. Ak si ho klient kúpi v hotovosti (prípadne formou úveru), zariadenie musí účtovne zaradiť a počas 6 rokov si môže dať každý rok do nákladov iba 1.000 €, čiže musí platiť vyššiu daň z príjmu. V prípade využitia financovania GRENKE si klient môže zvoliť napr. dobu 2 roky a každý rok si dá do nákladov viac ako 3.000 €, keďže splátky sú priamy náklad. GRENKE financovanie je najjednoduchšie aj z hľadiska účtovania.

Klientov určite zaujíma aj garancia výšky splátok a možnosť predčasného splatenia?

Sila spoločnosti GRENKE, aj vďaka materskej spoločnosti v Nemecku, spočíva aj v garancii výšky splátok počas celej doby financovania a klientom umožňujeme aj predčasné ukončenie a splatenie. Dokonca v prípade potreby vieme zmluvu previesť aj na iného nájomcu, ktorý prevezme zariadenia a pokračuje vo financovaní. Pri tejto forme je výhodou, že je možné na konci doby financovania si produkt ponechať, alebo začať s nájmom nového. 

Ďakujeme za rozhovor a zaujímavé a prospešné informácie.

___________________________________________________________________________

Základné informácie k financovaniu prostredníctvom nášho partnera GRENKE.

Kto môže využiť financovanie

  • firmy (s.r.o., a.s., ...), živnostníci alebo iné subjekty, ktoré majú pridelené IČO

Základné podmienky: 

  • existencia žiadateľa aspoň 1 rok
  • celková cena zariadení minimálne 500 € bez DPH
  • akontácia 0%
  • voliteľná dĺžka 6, 9, 12, 24, 36, 48 alebo 60 mesiacov
  • až do 7.500 € bez DPH bez účtovných výkazov

Jedinečné výhody:

  • nemusíte čakať – posúdenie Vašej žiadosti trvá pár hodín
  • nemusíte investovať – zariadenie si postupne na seba zarobí
  • nemusíte riešiť odpisovanie – ak by ste zariadenie kúpili, do nákladov ho dávate 6 rokov, pri financovaní je každá splátka priamy náklad, t.j. čo zaplatíte dáte rovno do nákladov
  • nemusíte sa obávať zmien – výška splátky je počas splácania stále rovnaká

Pre Viac informácií o tomto druhu financovania nás neváhajte kotaktovať, radi Vám poradíme.

Spracované: Lucia Husenicová - LHI

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info